Kto nas odwiedza?

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Imieniny


Dziś Urbana Saturnina
Jutro Juliana Lukasza
Pojutrze : Bohdany Tobiasza
Strona główna
Harcerski rajd i zlot w gminie Radomin

Dnia 21 września 2013 r. w Ośrodku Chopinowski w Szafarni odbył się zlot skautów, który otwarty został uroczystym apelem Harcmistrzyni Barbary Małeckiej z Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP, która przywróciła imię hufcowi oraz wręczyła dawny sztandar. Ponad półtora roku temu, po osiemnastu latach przerwy reaktywowany został w Golubiu-Dobrzyniu Hufiec ZHP, w jego skład weszły drużyny harcerskie i gromady zuchowe z Golubia-Dobrzynia, Kowalewa Pomorskiego, Gałczewa, Płonnego, Radomina, Nowej Wsi, Zbójnia oraz Dębowej Łąki.

Więcej…
 
Sprzątanie Świata 2013

Dnia 20 września 2013 r. we wszystkich szkołach na terenie gminy Radomin pod hasłem "Odkrywamy czystą Polskę"! ruszyła tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata – Polska". Uczniowie wraz z opiekunami z wielką chęcią i w dobrych humorach sprzątali okolicę. Gmina Radomin wyposażyła uczniów w rękawiczki ochronne oraz worki. Tym razem organizatorzy zachęcili do zorganizowania lokalnych działań z zakresu edukacji odpadowej, bo to ona właśnie jest w Polsce w tej chwili koniecznie potrzebna. Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi nie zadziała, jeśli jego uczestnicy, czyli my wszyscy, nie będziemy wiedzieli, dlaczego ważne jest, aby prawidłowo postępować z odpadami i – co jeszcze ważniejsze - co zrobić, by było ich jak najmniej.

Więcej…
 
Jesienny festyn w dolinie Drwęcy

W dniu 15 września 2013 r. chór „Con Anima", który działa przy Towarzystwie Kultury, Edukacji i Promocji Gminy Radomin pod kierunkiem p. Katarzyny Mejgier, zaprezentował swoje umiejętności w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim gdzie odbył się festyn zorganizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy" - w ramach operacji: „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja w latach 2011-2015" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - powierzyło organizację, koordynację i przeprowadzenie imprezy plenerowej pn.: „Jesienny Festyn w Dolinie Drwęcy".

Więcej…
 
Festyn "Barwy Lata, Dary Jesieni"

W dniu 14 września 2013 r. naszą gminę reprezentowało Stowarzyszenie Nowoczesnych Gospodyń z Radomina i okolic na corocznym festynie „Barwy Lata, Dary Jesieni" w Przysieku koło Torunia. Tematyką przewodnią festynu była promocja naturalnych walorów przyrodniczych, rolniczych i kulturowych województwa kujawsko - pomorskiego.

Więcej…
 
Dożynki Wojewódzkie

W dniu 8 września 2013 r. w Rypinie odbyły się dożynki wojewódzkie, którym towarzyszyły im między innymi targi rolnicze Agra Rypin 2013, narodowe czytanie dzieł Aleksandra Fredry pod patronatem prezydenta RP i zaliczany do Grand Prix Województwa VIII Rypiński Bieg po Zdrowie.

Więcej…
 
Odbiór końcowy świetlicy w Łubkach

P9168017W dniu 07 sierpnia 2013 r. dokonano odbioru końcowego i przekazania do eksploatacji zadania inwestycyjnego złożonego w ramach działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju, dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi", na realizację operacji pn. „Rozbudowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Łubki wraz z wymianą pokrycia dachowego na istniejącym budynku świetlicy". Projekt obejmował wykonanie branży ogólnobudowlanej, branży sanitarnej, branży elektrycznej oraz zakup wyposażenia świetlicy wiejskiej.

Więcej…
 
Odbiór przydomowych oczyszczalni ścieków

P7237761Dnia 05 sierpnia 2013 r. dokonano odbioru końcowego i przekazania do eksploatacji  zadania inwestycyjnego pn. „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Radomin”, złożonego w ramach działania 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego PROW na lata 2007 – 2013. Projekt obejmował budowę 75 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Radomin. Całkowity koszt zadania wyniósł 1.127,548,15 zł, wnioskowana kwota pomocy z Urzędu Marszałkowskiego wynosić będzie 689.156,00 zł.

Więcej…
 
Odbiór lamp ulicznych w Płonnem

P1070893Dnia 06 września 2013 r. dokonano odbioru końcowego i przekazania do eksploatacji zadania inwestycyjnego II etapu zadania ramach działania 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 pn. „Montaż lamp ulicznych zasilanych energią odnawialną na terenie gminy Radomin".

Więcej…
 
Odbiór końcowy drogi w Dulsku

P9127992W dniu 05 września 2013 r. dokonano odbioru końcowego i przekazania do eksploatacji zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja drogi gminnej o długości 200 mb w miejscowości Dulsk gmina Radomin" z wyłonionym w wyniku przetargu nieograniczonego, z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych „DROBUD" Sp. z o.o. z Wąbrzeźna. Wartość realizowanej inwestycji wyniosła 78 953,70 zł.

Więcej…
 
Informacja FOGR

P9067973Wójt Gminy Radomin uprzejmie informuje, że na terenie Gminy Radomin zrealizowany został projekt pn.

„Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w technologii nawierzchni tłuczniowej z powierzchniowym utrwaleniem emulsją i grysami, do długości 1,200 km w obrębie geodezyjnym: Płonne cz. dz. nr 116/1, Rętwiny dz. nr 33"

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 19 z 35
© 2009 Urząd Gminy Radomin | Zrobione przez Kojonka